Укладання ламінату своїми руками, етапи

Ламінат - один з найбільш популярних матеріалів для обробки підлоги в житлових приміщеннях. Він теплий, довговічний, добре імітує натуральне дерево. Укладання ламінату - нескладна процедура і не вимагає наявності спеціального обладнання.

Прекрасный выбор кварц-виниловый ламинат для пола вашего дома.

Розглянемо поетапно процес монтажу покриття, на що звернути особливу увагу.

придбання матеріалу

Ламінат слід придбати з запасом. При укладанні паралельно стінам досить запасу в 5%. Якщо приміщення має неправильну форму, є виступаючі кути, варто збільшити його обсяг до 7%. При укладанні ламінату під кутом обрізків буде значно більше, а значить, варто купити матеріал на 10-12% більше площі статі. Перед початком монтажу, ламінат повинен «відлежатися» протягом 48 годин, в тому приміщенні, де він буде встановлений.

Крім ламінату потрібно підкладка. Вона застосовується для нівелювання невеликих вад, поліпшення тепло- і звукоізоляційних властивостей покриття. На ринку пропонуються різні матеріали:

Пробковая . Виготовляється з натуральної пробки, відрізняється високими тепло- і шумоізоляційні властивості, але «боїться» води і перепаду температур. Цей матеріал застосовується в приміщеннях з нормальною вологістю. Пробкова підкладка використовується при укладанні ламінату не часто через високу вартість.

Бітумно-пробкова підкладка . В цьому випадку пробкова крихта наноситься на целюлозу з бітумної просоченням. Основна відмінність від підкладки першого типу - можливість використовувати для монтажу теплої підлоги.

Спінений поліетилен - недорогий рулонний матеріал. Головні його плюси - вологостійкість, непогана теплоізоляція і низька ціна. Однак така підкладка з часом руйнується, втрачаючи форму, крім того, вона не здатна забезпечити хорошу звукоізоляцію.

Пінополістирол - гарне співвідношення ціни і якості, за вартістю він дорожче спіненого поліетилену і дешевше пробка. Така підкладка використовується найчастіше. Вона відрізняється хорошими тепло- і шумоізоляційні властивості, добре «гасить» нерівності. Головний недолік такої підкладки - її не можна використовувати при монтажі «теплої підлоги».

Фольгований поліуретан . Також відрізняється високими експлуатаційними властивостями, використовується при укладанні «теплої підлоги».

Підготовка чорнового статі

Практично всі підлогові покриття вимагають попередньої підготовки підлоги. Ламінат пред'являє високі вимоги до вирівнювання поверхні. Перепад може становити не більше 1-2 мм на один метр. При наявності виступів, ламінат в цьому місці почне скрипіти. Прогини приведуть до підвищеного навантаження на покриття і подальшого руйнування замкових з'єднань.

Бетонна підлога перед укладанням необхідно ретельно очистити і нанести ґрунтовку глибокого прокіновенія. Старий дерев'яний підлогу вирівнюють і при необхідності зміцнюють шурупами. Головки кріплення повинні бути втоплені в підлогу.

Укладання підкладки

На всю поверхню підготовленого чорнової підлоги укладається підкладка з нахлестом на стіни в 20-30 мм. Робиться це, щоб матеріал не з'їжджав при монтажі ламінату, після завершення він буде обрізаний, зріз закриється плінтусом. Листи підкладки можна склеїти між собою скотчем. Будівельний степлер використовувати не варто, оскільки згодом скріпки будуть дряпати поверхню ламінату.

Правила укладання

Існує кілька варіантів укладання ламінату: перпендикулярно, паралельно або по діагоналі по відношенню до вікна. Найбільш поширений перший спосіб, в такому випадку найменше кидаються в очі стики дощок.

Починають укладати ламінат зазвичай від входу в кімнату і закінчують біля дальньої стени.Сначала укладаються цілі ламелі, а вже потім обрізки. Дошки обов'язково повинні зміщуватися відносно один одного, приблизно на третину. Ще одне важливе правило - ламінат не повинен упиратися в стіни. Щоб вийшов компенсаційний зазор, будуть потрібні спеціальні кілочки.

замкові з'єднання

Замки зустрічаються двох типів: Click і Lock. Ламінат з замковим з'єднанням першого типу простіше укладається, він міцніше, його складно зламати в процесі монтажу, однак коштує такий матеріал дорожче. Замки типу «Лок» менш міцні, але коштують дешевше.

Монтаж ламінату з замками типу Click:

Дошка поєднується з лежить на підлозі під кутом 45 градусів;

шип вставляється в паз і злегка стискається;

дошка плавно опускається на підлогу;

злегка підбиваємо киянкою;

другий ряд укладається аналогічним чином, але вже поздовжньою стороною.

Монтаж ламінату типу Lock:

Шип і паз цього з'єднання з'єднуються один з одним, коли обидві дошки лежать на підлозі;

при складанні важливо не надто сильно вдарити молотком, щоб не зламати замки;

по завершенні повного складання першого ряду, окремо від нього збирається другий;

після цього готові ряди можна з'єднати між собою.

Укладання ламінату

Перед процесом укладання встановлюємо розпірний клин (або відрізок фанери) в нього наголошуємо першу дошку ламінату. З нею з'єднуємо наступну і збираємо повністю перший ряд. Наступні ряди збираються аналогічним чином. Коли покриття укладено на всю площу кімнати і залишилася частина, куди вся дошка не поміщається, необхідно викласти його з обрізків. Для початку необхідно визначити ширину дощок для останнього ряду. Для цього заміряють відстань від останньої ламелі до стіни і віднімаємо ширину розпірних клинів. Між стіною і останнім рядом також повинен залишатися зазор.

Перед початком різання дошку необхідно розмітити. Для цього можна використовувати олівець (маркер), лінійку або кутник. Різати ламінат можна за допомогою інструменту або ножівки. Попередньо декоративний шар можна прорізати за допомогою будівельного ножа. Ножівкою пиляти ламінат потрібно з лицьового боку, щоб не утворилися задирки. При поперечному розпилі дошки необхідно використовувати кутник, щоб спіл був рівно під кутом 90 градусів.

При укладанні останнього ряду не залишається місця для того, щоб розмахнутися киянкою для того, щоб підбити планку ламінату. Підбивається останній ряд за допомогою s-подібної скоби. Важливо не дуже сильно вдарити молотком, щоб не пошкодити декоративний шар. Розпірні клини можна не використовувати, досить просто залишити зазор.

Покрівля даху своїми руками

Укладка Ламината в Москве

Укладання підлоги по грунту

Укладка Ламината Инструкция

Укладка Ламината Самостоятельно