Покрівля даху своїми руками

Покрівлі бувають найрізноманітніші і варіанти їх пристрої можуть значно відрізнятися. Сьогодні ми розглянемо деякі варіанти пристрою даху вашого будинку.

На прикладі виконання покрівель з будь-яких штучних матеріалів (наприклад, таких як черепиця), буде ясно, як виконується влаштування даху своїми руками і на які нюанси варто звернути особливу увагу.

Яку черепицю вибрати, деякі особливості матеріалу і способів укладання

Вибір черепиці – справа смаку. Як правило, вибір роблять виходячи з задуми конструкції і фінансових можливостей. Залежно від виду можуть відрізнятися особливості укладання.

Пазова стрічкова черепиця буде найбільш підходящим матеріалом для дахів простих форм: односхилих або двосхилих, а S - подібна черепиця укладається на покрівлях з ухилом не менше 20-30 градусів.

Плоска черепиця кріпиться до решетування за допомогою клямерів (попарно) або цвяхів. Укладання пазової стрічкової черепиці вважається найпростішою. Її укладають тільки в один шар.

Пазова штампове черепиця відрізняється тим, що має як подовжній, так і поперечний закрий і т. д.

Підготовчий етап

Пристрій даху своїми руками має безліч переваг. Насамперед, це контроль кожного окремого етапу, починаючи з решетування.

Дерев'яна підстава – атрибут будь-якої покрівлі із штучних матеріалів. Решетування виконують з брусів або жердин, які укладаються паралельно карнизу будівлі. В залежності від того, яка криюча довжина штучних виробів, розраховується ширина кроку. Дошки розташовують так, щоб штучний матеріал був покладений на схилі даху ціле число разів як у поздовжньому, так і в поперечному напрямку. До речі, можливо вам буде цікаво обрати та купити якісну металочерепицю за самою вигідною і не дорогою ціною.

Залежно від маси і єлейності покрівельного матеріалу підбираються бруски для обрешітки. Чим важче матеріал, тим більшого перерізу повинні бути бруски.

Кріпити бруски слід у напрямку від коника до карниза. По карнизу в свою чергу укладаються дошки з нашитою по краю зрівняльної рейкою.

Поради та рекомендації по пристрою даху з штучних матеріалів своїми руками

Робоче місце потрібно підготувати так, щоб штучні матеріали було зручно укладати одночасно в кілька рядів. З інвентарю знадобляться 5-метрові ходові містки та перевезення для складання матеріалів. З інструментарію – уклономір, дерев'яний косинець, висок, складаний метр, рашпіль, кельма та ін.

Плоска стрічкова черепиця укладається двома способами. Існує двошаровий і лускатий способи укладання. Черепицю укладають від карниза до конька так, щоб вище-укладаються ряди перекривали нижче-укладені, а черепиця була зміщена таким чином, щоб усі непарні ряди починалися і закінчувалися цілими черепицями, а парні – половинками.

Черепиця першого ряду укладається на дві рейки, зачеплений при цьому шипами за тильну грань верхній хустки обрешітки

Примикання покрівлі до поперечної стіни закривається фартухом з оцинкованої сталі. Примикання до поздовжній стіні також закривається фартухом.

Нормы бизнес сувениров

Погружной насос для скважины

Ламинат Технология Укладки