ДОГЛЯД ЗА ЗИМОВИМ ВЗУТТЯМ
У зимовий період наша взуття витримує величезні навантаження і страждає найбільше, яка б якісна вона не була. Бруд, вода, різкі перепади температур, а особливо - хімічні реагенти надає на стан і зовнішній вигляд взуття вкрай негативний вплив. Тому, як не крути, якщо хочеться, щоб взуття прослужила якомога довше і виглядала добре, необхідно виділяти вільний час на догляд за нею. І не просто догляд, а грамотний і правильний, адже в залежності від того, з якого матеріалу вона виготовлена, їй необхідні певна послідовність дій. Знаючи нескладні й ефективні правила догляду за тій чи іншій взуттям, можна значно полегшити її долю.
Ознакомьтесь на сайте химчистка-обуви.com.ua с услугой по чистке обуви любой сложности.
Почнемо з простих і загальних моментів . Будь-яке взуття, з будь-якого матеріалу, перед процедурою чищення необхідно гарненько просушити. Ні в якому разі не сушіть взуття на зовнішніх джерелах тепла (а це, на жаль, досить поширена практика), краще скористайтеся спеціальними колодками для взуття. Вони не дадуть взуття деформуватися, а виготовлені колодки з дерева ще й прискорять процес сушіння, ввібравши вологу в себе. Також можна придбати спеціальні взуттєві сушарки: прості електричні або з ультрафіолетовим випромінюванням, здатним і висушити, і продезінфікувати. Цілком підходить і старий-добрий варіант з набиванням взуття м'якою, добре вбирає вологу папером (не забуваючи її періодично міняти). Але знову-таки - сушити тільки при кімнатній температурі, а не біля батареї (і вже тим більше не на ній).
Намагайтеся не мити взуття під струменем води, це їй тільки зашкодить. Використовуйте для протирання вологі м'які ганчірочки.
Давайте своїм улюбленим черевиків або чобітків перепочинок - для цього у вас в гардеробі повинні бути не одні, а дві-три пари, щоб можна було взуття чергувати. І, звичайно, у кожної взуття завжди повинні існувати спеціальні засоби по догляду, призначені для того чи іншого матеріалу (водовідштовхувальні спреї, крему, щіточки і т.д.). Вони допоможуть не тільки добре виглядати вашого взуття, незалежно від того, що їй довелося випробувати в перебігу дня, але і збережуть вихідні якості її матеріалу. В ідеалі, обробляти спеціальними засобами взуття необхідно кожен божий день, що допоможе врятувати взуття навіть від неймовірно агресивних реагентів. Але це, звичайно, просто якась утопія. Далеко не кожен, «нарешті» потрапивши додому після трудового дня згадає про свою не менше втомленою взуття.
Тепер поговоримо про особливості догляду за взуттям з конкретних матеріалів.
Сама чутлива до зовнішніх впливів ворсова шкіра, Тобто замша, велюр і нубук. Для цього матеріалу бажана ретельна (пройтися спреєм 3-5 разів) обробка універсальними водовідштовхувальними засобами перед кожним виходом (краще, взяти звичку робити це ввечері або, в крайньому випадку, за годину до виходу, щоб дати засобу висохнути), завдяки якому потрапляють на поверхню волога і бруд просто стануть скочуватися, як з гусака вода. Купуючи таке взуття, відразу придбайте спеціалізовані крепові щітки й каучукові щітки з зигзагоподібної структурою для чищення від нескладних поверхневих забруднень, пористі губки, ластик для дбайливого видалення плям (може підійти і звичайний, канцелярський), а також спеціально розробленим для ворсової шкіри очищувачем, який допоможе розібратися з більш глибокими забрудненнями. Орудуючи щіточкою, не забувайте пройтися спочатку уздовж ворсу, а потім потім проти. Соляні розводи або розлучення від води краще прибирати щіточкою з металевою щетиною.
Проявом великої любові до свого взуття стане її обробка, після просушування і очищення, доглядають і живлять просоченнями на основі натуральних олій і воску. Така просочення відмінно оновить вашу взуття, надавши їй більш свіжий вигляд.
Якщо вашій парі взуття необхідно освіжити колір, то скористайтеся спеціальною фарбою з розпилювачем або кремом ворсової шкіри. Особливо часто це може бути необхідно взуття з нубуку.
Як засоби по догляду можна використовувати і деякі економічні «народні рецепти». Дозволю собі з допомогою щітки або м'якої тканини обробити взуття делікатним мильним розчином, що складається з теплої води, м'яких миючих засобів і невеликої кількості нашатирного спирту. Після процесу очищення мильним розчином матеріал потрібно промити холодною водою з додаванням оцту і впливати на поверхню паром, що поверне замші «пухнастість».
Для чищення ворсової шкіри можна користуватися отбеливающими засобами і розчинниками, заснованими на нафтопродуктах. Взуття з нубука не терпить взуттєві креми і їй не можна зберігати в пластикових або целофанових пакетах. Також нубук слід чистити тільки в сухому вигляді.
Який би спосіб очищення для своєї чутливої і «примхливої» взуття ви не вибрали, слід пам'ятати, що взуття з ворсової шкіри очищати від бруду і пилу слід своєчасно, тобто відразу, не відкладаючи «в довгий ящик». І не забувайте чистити підошву, адже вона «бере на себе» найбільше.
Взуття з гладкої шкіри користується не меншою популярністю, ніж з ворсової. І, звичайно, вимагає не меншої до себе уваги.
При читанню взуття не використовуйте гарячу воду. При сильному забрудненні, в тому числі реагентами, промийте її ганчірочкою з холодною водою, починаючи з підошви і каблука і переходячи до носку і п'яті. Намагайтеся не наливати води всередину, а залишки вологи приберіть сухою фланелевою ганчірочкою. Від легких забруднень допоможе позбутися щіточка з м'яким ворсом.
Сушиться шкіряне взуття за загальноприйнятими для всієї взуття правилам, про які ми говорили вище.
Головні друзі шкіряного взуття - це спеціальні взуттєві крему, які наносяться тільки на очищену і суху взуття. Перш ніж вийти в новій парі, її обов'язково потрібно обробити кремом, який додасть її блиску і захистить від вологи і пилу. Зверніть увагу на підошву - якщо вона теж шкіряна, то її відразу слід зміцнити і захистити, встановивши на неї протиковзку підкладку.
Як тільки крем підсох, для додаткового захисту можна скористатися водовідштовхувальними засобами і поживними просоченнями. Для пом'якшення пересохлої шкіри цілком можна скористатися звичайним вазеліном, або касторовою або рослинним маслами.
Трохи менше ніж крему, шкіряне взуття любить, коли її полірують. Тоді вона відразу «радісно» сяє і відображає на своїй поверхні навколишній світ. Для цього існують спеціальні тканини для полірування, але їх легко можуть замінити фланелева або бавовняна тканини.
Що стосується взуття з синтетичного текстилю (поліестер і нейлон), то крім традиційної очищення м'якими щіточками, губками, вологими ганчірочками і за допомогою спеціальних засобів для синтетики, досить часто в догляді за нею допускається машинна, якщо забруднення дуже сильні або має місце бути неприємний запах. Прання проводиться з урахуванням деяких правил: повинна бути прохолодна вода (30С), делікатний режим без віджиму, приміщення взуття в сітчастий мішок, постачений прокладками з пінополіетилену, і використання сприятливих пральних порошків. Не рекомендується застосовувати відбілюючі засоби і кондиціонери. Перш ніж почати прати, слід виймуть шнурки (якщо вони є) або застебнути блискавку, вийняти устілки, вигребти зсередини сміття і почистити підошву.