Правильне зонування приміщення, з чого починаємо?

Зонування приміщення в дизайні інтер'єру покликане розділити єдиний простір на окремі функціональні зони.

Для быстрого продвижения выбирайте программу buy reddit upvotes, гарантируется качество.

Саме вона дозволяє відокремити їдальню від кухні, вітальні від кабінету, в тих випадках, коли виділити окреме приміщення немає можливості або в цьому немає необхідності. Пропонуємо розібрати основні методи зонування приміщення, а також особливості застосовуваних при оформленні інтер'єру приватних будинків.

Особливості зонування приватного будинку

При оформленні дизайну котеджу в основному стоїть завдання відокремити один від одного загальні зони, наприклад, кухню від їдальні зони, виділити вітальню або бібліотеку. Спальні та приватні приміщення зазвичай розташовуються окремо. Крім того, при зонуванні просторів в приватному будинку, працювати доводиться з великими приміщеннями, ніж при оформленні квартири.

З чого починати?

Перш за все, необхідно визначитися, які функціональні зони будуть розташовані, як вони будуть співвідноситися один з одним, наскільки строго вони повинні розділятися між собою. Необхідно чітко для себе вирішити, з якою метою будуть використовуватися зони. Наприклад, якщо мова йде про поділ кухні, їдальні і вітальні, потрібно вирішити ряд питань:

Як багато готують на кухні;

Яка побутова техніка буде присутній;

На яку кількість осіб повинна бути розрахована їдальня;

Як часто збираються великі компанії;

Наскільки місткою повинна бути гостьова зона.

Тільки відповівши на ці та багато подібні питання, визначившись, як будуть використовуватися в подальшому зони, варто починати планувати дизайн інтер'єру. Правильне планування дозволить створити не тільки красиве, але і головне зручний простір для життя.

Суворе і Нечитка зонування

Методи зонування приміщень дизайнери розділяють на два типи: суворе і Нечитка. У першому випадку для розділення функціональних зон застосовуються в основному архітектурні форми. Це можуть бути перегородки, арки, подіуми та інші конструкції. Чи не суворе зонування передбачає чисто візуальне розділення. Для цього може використовуватися спеціальна розстановка меблів, декоративні елементи, організація освітлення. Проміжним варіантом є використання шаф і стелажів в якості перегородок.

Перегородки в зонуванні

Глухі перегородки від підлоги до стелі застосовуються тільки для відділення загальних зон від приватних. Наприклад, в разі якщо в однокімнатній квартирі потрібно виділити спальню. В інтер'єрі приватних будинків, де потрібно виділити вітальню в загальному просторі, вони застосовуються не так часто. Переважно зберегти загальний простір з великою площею. Найчастіше в цих випадках застосовуються світлопроникні конструкції. Наприклад, це можуть бути світлопроникні конструкції або ажурні арки. Як перегородки можна використовувати відкритий стелаж. Він допоможе, наприклад, відокремити в просторому опен-спейс зону бібліотеки. Часто використовують невисокі перегородки, при відділенні кухні від їдальні таку перегородку можна зробити функціональної, використовуючи її як барну стійку.

подіум

Ефективно відокремити їдальню зону від кухні допоможе подіум. Таку конструкцію можна зробити ще й корисним. Подіум може приховувати труби каналізації. Часто спорудження такої конструкції потрібно для установки сантехнічного обладнання або побутової техніки на острові. Острівні кухонні гарнітури прекрасно виглядають у великих приміщеннях. Вони завжди виглядають стильно і незвично.

Зонування за допомогою обробки

Для відділення зон один від одного не обов'язково зводити конструкції, можна просто використовувати різні типи обробки для стін і підлоги. При цьому важливо підібрати колірну гамму для обробки. Важливо щоб зони поєднувалися один з одним по колірному оформленню. Вони можуть бути оформлені в одній гамі або в одному кольорі з різною інтенсивністю. Контрастне оформлення допустимо в великих приміщеннях. Якщо хочеться зробити вітальню яскравіше, ніж кухню, в якості базового кольору можна використовувати той же колір, що і в зоні готування, але розбавивши його додатковим яскравим відтінком. Як приклад такого оформлення можна привести поєднання бежевого з яскраво-бірюзового. В цьому випадку в образі будуть читатися морські мотиви, інтер'єр вийде свіжим, стильним. Якщо цей же бежевий колір поєднувати з ягідно-червоними тонами, інтер'єр вийде тепліше, але при цьому не менш яскравим.

При домінуванні єдиної колірної гами в обох зонах, для відділення їх один від одного можна для обробки підлоги і стін використовувати різні оздоблювальні матеріали. Якщо мова йде про поділ кухні і вітальні, в цьому випадку використовується поєднання підлогової керамічної плитки, яку найчастіше використовують для обробки в зоні готування, і дерев'яних покриттів (паркету, ламінату) у вітальні або їдальні. Останні в обідній зоні виглядають доречніше, надають інтер'єру більше затишку. Цей же прийом варто використовувати для відділення вхідної зони від гостьової. Для оздоблення стін можна використовувати шпалери різної фактури або використовувати поєднання різних матеріалів, наприклад, фарбування і керамічної плитки.

Зонування меблями і декором

Домогтися візуального відділення зон один від одного можна за допомогою правильної розстановки меблів і аксесуарів. Цей метод зонування застосовується найчастіше, оскільки не дробить єдине приміщення, не вимагає особливих фінансових затрат і проведення ремонтних робіт.

Меблі в окремих зонах повинна утворювати дві різні групи. Наприклад, в кухонній зоні встановлюється П-подібний гарнітур, в їдальні обідній стіл зі стільцями навколо, і спинкою до них встановлюється диван з парою крісел, які, в свою чергу, утворюють цілісний ансамбль. Підкреслити поділ зон можна за допомогою декору. Наприклад, у вітальні зоні на стіні повісити картини, в їдальні на підлогу постелити килим.

організація освітлення

Правильне освітлення при поділі окремих зон також важливо. У великому приміщенні, що поєднує в собі, наприклад, вітальню, кухню і їдальню, одного джерела світла недостатньо. Для кожної зони організовується власне освітлення. При цьому всі джерела світла повинні бути не тільки функціональні, але і вписуватися в дизайн інтер'єру. У кожній зоні можлива установка не тільки одного стельового світильника, і додаткових джерел світла. Наприклад, в кухні це може бути підсвічування зони стільниці, в їдальні спускається до обіднього столу люстра непогано виглядати з бра, які встановлені з боків від комода, де зберігається посуд для сервірування. Вітальню зону особливо затишною зробить торшер, який варто поставити поруч із зручним кріслом.

Правильне зонування єдиного приміщення дозволить створити затишне, комфортне для життя простір з окремими функціональними зонами.

Преимущество двери скрытого монтажа

Пленочные бассейны - преимущества и недостатки

Підлогове покриття ламінат - ще один погляд

Профиль под гипсокартон и его разновидности

Правильная Укладка Ламината