Рекомендації з укладання ламінату
Ламінат як підлогове покриття складається з декількох шарів, але основна складова - це продукт переробки деревини (деревинно-стружчатая плита ДСП, а зараз ХДФ - HDF). Цей матеріал схильний до деформації - розширення і стиснення в залежності від температури і вологості навколишнього середовища. І якщо одна панель ламінату змінює свої розміри незначно (десяті частки міліметра) то, наприклад, 10 панелей дають сумарну деформацію в кілька міліметрів. Тому ламнат укладається відповідно до деякими вимогами:
Тут ви зможете купити залізничні квитки на потяг за короткий час за вигідною ціною.
Коли ви привезли ламінат в приміщення, де його потрібно укладати, то дайте йому полежати 48 годин, щоб панелі "звикли" до умов в цій кімнаті і взяли ту форму, яка буде у ламінату в цих умовах. За цей час плити вберуть вологу, якщо вологість в кімнаті вище, ніж на складі, де був ламінат, або навпаки при зниженій вологості ламінат висохне.
Тепер про вологість і температурі.
Вологість, при якій ламінат прослужить весь гарантійний термін (а зараз це у різних виробників від 15 до 20 років), повинна бути від 40 до 70%.
Температурний режим від 15 до 30 градусів за Цельсієм.
Основа повинна бути чистим, сухим і рівними. Допускається перепад висоти 2 мм на 1 метр довжини ламінату. Не можна укладати ламінат на м'яку основу. Старий ковролін або побутовий лінолеум доведеться знімати. Якщо ви використовуєте ламінат з маркуванням S.A.S. (Sound absorption system - система поглинання звуку), то відпадає необхідність у звукоізолюючої підкладки, інакше її рекомендується укласти для поліпшення звукоізоляції, щоб сусіди не чули стукіт підборів і падаючих предметів. Так само слід укладати гідроізоляцію на бетонне снованіе, від перепаду температури волога може конденсуватися з боку більш холодного матеріалу (яким є цементна стяжка або бетон) і вбиратися вона буде швидше в ламінат, тому поклавши на цементне або бетонну основу плівку, ви захистите ламінат, і він прослужить довше. Якщо основа дерев'яне, то необхідність в гідроізоляції відпадає.
І так, ламінат відлежався 48 годин, у нас звичайне офісне приміщення з температурою 23 градуси і вологістю 45%. Всі умови створені. Можна укладати ламінована підлога.
Все вірно, але слід мати на увазі, що в залежності від сезону умови в кімнаті змінюються і відповідно наш підлогу теж буде змінюватися, незначно, але буде.
Тому по всьому периметру слід залишати зазор між стіною і ламінатом близько 15 мм, що дозволить ламінату "гуляти" в горизонтальній площині і він не буде здуватися.
Слід пам'ятати, що на великій площі через кожні 8 метрів слід встановлювати компенсуючий шов з декоративних елементів (поріжки або інші молдинги), знову для того, щоб ламінат не роздувається, а вільно перемішався в горизонтальній площині підстави.